Sorting
Source
Katalog centralny
(3)
Form of Work
Książki
(3)
Publikacje naukowe
(3)
Status
available
(2)
unavailable
(1)
Branch
CN1 (św. Wincentego 85)
(2)
W98 (Kondratowicza 20)
(1)
Author
Bauman Irena (1956- )
(1)
Bauman Zygmunt (1925- )
(1)
Kociatkiewicz Jerzy (1975- )
(1)
Kostera Monika (1963- )
(1)
Krajewski Marek (1969- )
(1)
Matysek-Imielińska Magdalena
(1)
Małkowicz-Daszkowska Zofia
(1)
Rasmus-Zgorzelska Agnieszka
(1)
Year
2010 - 2019
(3)
Time Period of Creation
2001-
(3)
Country
Poland
(3)
Language
Polish
(3)
Subject
Architektura polska
(1)
Budownictwo miejskie
(1)
Budownictwo mieszkaniowe
(1)
Historia społeczna
(1)
Modernizm
(1)
Osiedle mieszkaniowe
(1)
Równowaga społeczna
(1)
Społeczeństwo
(1)
Spółdzielczość mieszkaniowa
(1)
Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa
(1)
Zarządzanie
(1)
Subject: time
1901-2000
(1)
1918-1939
(1)
Subject: place
Żoliborz (Warszawa ; część miasta)
(1)
Genre/Form
Opracowanie
(1)
Praca zbiorowa
(1)
Domain
Socjologia i społeczeństwo
(3)
Architektura i budownictwo
(1)
Historia
(1)
3 results Filter
Book
In basket
(Bęc. Seria Kieszonkowa)
Zarządzanie było jedną z sił napędowych ubiegłego wieku, jego idea i język wręcz skolonizowały większość instytucji, obszarów ludzkiej działalności i dziedzin życia - nawet tych, które do niedawna uważano za zupełnie niepoddające się takim zabiegom, jak sztuka, nauka czy twórczość. Jedne z nich zarządzanie wspierało, inne niszczyło, ale niewiele jest we współczesnym społeczeństwie sfer, na które nie miało żadnego wpływu. Jakie znaczenie ma niemal wszechobecne i wszechwładne zarządzanie dzisiaj, w naszych niewesołych czasach, w trwającym obecnie stanie interregnum, który charakteryzuje narastające poczucie braku bezpieczeństwa i nadziei, gdy, paradoksalnie, pozornie wszechmocna siła zarządzania najwyraźniej nie działa? Czy zarządzanie ma do odegrania jakąś rolę - dzisiaj i w przyszłości? Czym może się stać i komu powinno służyć, gdy już minie czas interregnum i gdy zacznie się wyłaniać nowy, miejmy nadzieję bardziej ludzki system? To kilka spośród kwestii omawianych w nowej, bardzo aktualnej książce Zarządzanie w płynnej nowoczesności będącej zapisem rozmowy Zygmunta Baumana, jednego z największych myślicieli naszych czasów, architektki i wykładowczyni studiów miejskich Ireny Bauman oraz dwojga badaczy zajmujących się organizacją i zarządzaniem, Jerzego Kociatkiewicza i Moniki Kostery.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
There are copies available to loan: sygn. 56035 (1 egz.)
Kaucja: 22,27 zł
Book
In basket
(Bęc. Seria Kieszonkowa)
Bibliografia na stronach 269-[293].
Czy możliwe jest dziś utrzymywanie równowagi, a jeśli tak, to dzięki czemu? Jakie są strategie jej zachowywania w świecie, który nieustannie nas z niej wytrąca przez swoje niekonsekwencje, zaburzenia rozwojowe, nierówności, mody i wirusowe trendy konsumpcyjne? Jak w sytuacji niestabilności zachowują się jednostki i zbiorowości? Czy zawsze starają się utrzymać równowagę, czy też przeciwnie, preferują jej czasową lub permanentną utratę? Napięcie pomiędzy równowagą i jej brakiem, które doskonale wyraża metafora błędnika, sprawia, że zajmowanie się nim niekoniecznie musi być traktowane jako celebracja któregoś z tych dwu stanów, a co za tym idzie, opowiadanie się za tym, co reakcyjne, bądź za tym, co postępowe. Przeciwnie wychodzimy z założenia, że powinien nas raczej interesować proces mediowania pomiędzy równowagą a jej brakiem. To w nim najpełniej bowiem wyraża się istota wszystkiego, co żyje.
This item is available in one branch. Expand information to see details.
There are copies available to loan: sygn. 58530 (1 egz.)
Kaucja: 11,55 zł
Book
In basket
(Bęc. Seria Kieszonkowa)
Wydanie publikacji zostało dofinansowane przez Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Bibliografia, netografia na stronach 435-[452].
Streszczenie w języku angielskim.
Jak dbać o dobro wspólne w społeczeństwie kapitalistycznym opartym na konkurencji? Jak tworzyć wspólnotę bez narzucania gotowych rozwiązań? Jakie są granice eksperymentów społecznych? Pytania te, aktualne i dzisiaj, były stawiane przez twórców WSM założonej w 1921 r. Książka składa się więc z trzech nakładających się warstw. Pierwsza z nich to opis powstania ewolucji projektu WSM, a jednocześnie przypomnienie ogromnego dorobku myśli lewicowej z okresu międzywojennego. Druga dotyczy koncepcji miasta, granic tworzenia wspólnoty miejskiej. Trzecia obejmuje zasadnicze kwestie nowoczesności, dotyka sporu o nowoczesność i o prawomocność sięgania po rozwiązania społeczne z tamtej epoki. Te trzy wątki splatają się w spójną narrację, która pozwala uświadomić sobie zawiłe kwestie związane z tematyką miejską. Prof. dr hab. Leszek Koczanowicz, Uniwersytet SWPS (fragment recenzji).
This item is available in one branch. Expand information to see details.
All copies are currently on loan: sygn. 72 Warszawa (1 egz.)
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again